Do konce ledna můžete využít slevy 25% na všechny druhy červeného kratomu a 20% na všechny HHC vaporizéry!

Druhy kratomu se rozlišují podle barvy

Proč je kratom hlavně zelený, červený a bílý – shrnutí poznatků a exkurze do šíleného světa biochemie rostlin (ultimate nerd edition). Co rozhoduje o jeho barvě a jak ta ovlivňuje obsažené množství alkaloidů? Rostliny jsou zvláštní životní forma. Schopností fotosyntézy, kdy energií ze světla pohlceného chlorofylem rozlámou vodu na kationty vodíku, elektrony a odpadní kyslík, kompletně změnily a ovládly tuto planetu. Začalo to vývojem chloroplastu z ulovené sinice, skončilo mimo jiné kratomem. A spoustou jiných rostlin, bez kterých by Země byla jen nudným kusem šutru.

12_detail_clanku_banner

Obsah článku

O barvě kratomu rozhoduje proces sušení

Naše doporučení na závěr

 

O barvě kratomu rozhoduje proces sušení

Pokud se přijedete podívat do Indonésie na sklizeň listů kratomu a zeptáte se tamních farmářů, jaký druh právě sklízejí, odpovědí vám jednoduše “kratom”. Barevné varianty získávají ze stejných stromů. O barvě totiž rozhoduje proces sušení, nikoliv barva žilnatiny listů, jak někdy bývá mylně popisováno. Ta je u většiny rostlin červená díky antokyanům – barvivům podobným těm v borůvkách nebo modrých hroznech. Barva žilnatiny nemá žádnou přímou souvislost s barvou nebo jinými vlastnostmi zpracovaného kratomu.

Bílý kratom – white

Bílý kratom vzniká třemi hlavními způsoby:

  1. Nejčastěj jde směs zeleného a červeného kratomu v poměru zhruba 7:3. Barva této směsi působí jako světlejší, proto je takovýto kratom označován jako bílý.

  2. Listí se nejdříve suší na slunci a zároveň v nich pokračují biochemické procesy, což vede k částečnému odbourávání chlorofylu. Po usušení a semletí takto zpracovaných listů má výsledný prášek světlejší, méně zelenou barvu.

  3. K zeleného kratomu je navíc přimíchán prášek z listových žilek a řapíků, které díky mechanické odolnosti projdou prvním cyklem mletí a jsou semlety podruhé. Obsahují méně chlorofylu než měkké části listů a výsledná směs je proto o něco světlejší.

Zelený kratom – green

Zelená varianta je výsledkem rychlého vysušení, po kterém ustanou biochemické procesy dobíhající listech. Sklizené kratomové listí se v sušárnách za pomocí větráků či přímo v moderních sušičkách, které listy dokážou vysušit během desítek minut. Získává se na plantážích v Indonésii, odtud je dováženo několik variant, jako například tyto:

 kratom

Náš TIP: kratom Bali Green

Naše doporučení na závěr

Při úvaze o nákupu kratomu myslete na to, že ne všichni prodejci jsou svědomití co se týče odlišení odrůd. Věnujeme se problematice kratomu již mnoho let a po zkušenostech s mnoha dodavateli jsme si nyní jistí, že nabízíme v sortimentu našeho e-shopu kratom z Indonésie té nejvyšší kvality. 

 


Žebříček oblíbenosti našich produktů

Vyberte si kratom podle oblíbenosti našich zákazníků. Věnujeme se problematice kratomu již mnoho let a po zkušenostech s mnoha dodavateli jsme si nyní jistí, že nabízíme v sortimentu našeho e-shopu kratom z Indonésie té nejvyšší kvality. 

Název Cena
Super Green od 69 Kč
Maeng Da Supreme od 79 Kč
Super Green od 69 Kč